MKJ1C7F7-10DB
Mfr.Part #
MKJ1C7F7-10DB
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Shell Size - Insert :
7-10
Voltage Rating :
500V
Number of Positions :
10
Orientation :
B
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Datasheets
MKJ1C7F7-10DB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Panel Mount, Through Hole 10 Positions Solder Gold Electroless Nickel B Threaded