MKJ1C7F7-10DA
Mfr.Part #
MKJ1C7F7-10DA
CIRCULAR
Stock
24
In Stock :
24
Number of Positions :
10
Mounting Type :
Panel Mount
Orientation :
N (Normal)
Voltage Rating :
500V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Shell Size - Insert :
7-10
Current Rating (Amps) :
5A
Published :
2016
Datasheets
MKJ1C7F7-10DA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Panel Mount 10 Positions Solder Gold Electroless Nickel N (Normal) Threaded