MKJ1C7F13-37DB
Mfr.Part #
MKJ1C7F13-37DB
Orientation :
B
Voltage Rating :
500V
Number of Positions :
37
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Datasheets
MKJ1C7F13-37DB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Panel Mount, Through Hole 37 Positions Solder Gold Electroless Nickel B Threaded