MKJ1A7W9-19SB
Mfr.Part #
MKJ1A7W9-19SB
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Current Rating :
5A
Orientation :
B
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage Rating :
500VAC
Number of Positions :
19
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Size - Insert :
9-19
Voltage - Rated :
500VAC
Datasheets
MKJ1A7W9-19SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded