MK24-7-RMMCX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MK24-7-RMMCX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR RP-MMCX
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
RP-MMCX
Published :
Number of Bands :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Gain :
7DBI
VSWR :
1.5
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Antenna Type :
Whip, Straight
Mounting Type :
Bracket Mount
Datasheets
MK24-7-RMMCX
1 Bands Whip, Straight UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount RP-MMCX 2.4GHz 7dBi Bulk