MIN02-003DC330J-F
Mfr.Part #
MIN02-003DC330J-F
Description
CAP MICA 33PF 5% 300V SMD
Mica and PTFE Capacitors
REACH SVHC :
Unknown
Surface Mount
Height :
3.175mm
Voltage - Rated :
300V
Length :
11.684mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
200°C
Tolerance :
±5%
Published :
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
300V
Mica
Width :
10.16mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
MIN02-003DC330J-F
Cornell Dubilier Electronics MIN02-003DC330J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL