MIN02-002EC800J-F
Mfr.Part #
MIN02-002EC800J-F
Description
CAP MICA 80PF 5% 300V SMD
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.5372mm
Size / Dimension :
0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Max Operating Temperature :
200°C
Feature :
RF, High Frequency
Voltage - Rated DC :
300V
MIN
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Capacitance :
80pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
10.16mm
Voltage - Rated :
300V
Mount :
Surface Mount
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Height :
1.651mm
Datasheets
MIN02-002EC800J-F
Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC800J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL