MILS1812R-153K
Mfr.Part #
MILS1812R-153K
Description
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Shielding :
yes
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Pbfree Code :
yes
Depth :
3.4mm
Series :
MILS1812R
HTS Code :
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
No
Frequency - Self Resonant :
18MHz
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Test Frequency :
2.5MHz
Inductance :
15μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
301mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e1
Current Rating :
301mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Datasheets
MILS1812R-153K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD