MILP1812-823K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MILP1812-823K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82UH 200MA 3.648OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
HTS Code :
Test Frequency :
1kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
JESD-609 Code :
e0
Current Rating :
200mA
Number of Functions :
1
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
267mA
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.648Ohm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
82μH
Radiation Hardening :
No
Special Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-PRF-27/368
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
MILP1812
Depth :
3.4mm
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
3.648Ohm Max
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max DC Current :
200mA
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Datasheets
MILP1812-823K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD