MI0603J680R-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MI0603J680R-00
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 68 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Width :
0.8mm
Impedance @ Frequency :
68Ohm @ 100MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Filter Type :
Power Line
JESD-609 Code :
e0
Series :
MI
Rated Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current Rating (Max) :
1A
Packaging :
Cut Tape (CT)
Reach Compliance Code :
Unknown
Output Impedance :
68Ohm Ω
Shielding :
Unshielded
Published :
Frequency :
100MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Case Code (Imperial) :
Number of Functions :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
939.8μm
Lead Free :
Contains Lead
Number of Lines :
1
Rated Current :
1A
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
MI0603J680R-00
Laird - Performance Materials MI0603J680R-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN