MHQ1005PR43GT000
Mfr.Part #
MHQ1005PR43GT000
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 430NH 70MA 9.6 OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
9.6Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
430nH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
13 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant :
380MHz
Tolerance :
±2%
Current Rating (Amps) :
70mA
Inductance Frequency - Test :
50MHz
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Datasheets
MHQ1005PR43GT000
TDK Corporation MHQ1005PR43GT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD