MHQ1005PR22HT000
Mfr.Part #
MHQ1005PR22HT000
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 220NH 80MA 6.6 OHM SMD
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Frequency - Self Resonant :
600MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
6.6Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Current Rating (Amps) :
80mA
Inductance :
220nH
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Datasheets
MHQ1005PR22HT000
TDK Corporation MHQ1005PR22HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD