MHQ1005PR15HT000
Mfr.Part #
MHQ1005PR15HT000
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Description
FIXED IND 150NH 110MA 3 OHM SMD
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) :
3Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency - Self Resonant :
800MHz
Inductance :
150nH
Current Rating :
110mA
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±3%
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
MHQ1005PR15HT000
TDK Corporation MHQ1005PR15HT000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD