MHQ1005P4N7CTD25
Mfr.Part #
MHQ1005P4N7CTD25
Description
FIXED IND 4.7NH 800MA 110MOHM SM
HTS Code :
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Current-Max :
0.8A
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Type :
Multilayer
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
23
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
800mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
4.7nH
Frequency - Self Resonant :
5GHz
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Shielding :
No
Test Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.2nH
Series :
MHQ-P
Special Feature :
Q IS MEASURED AT 250 MHZ
Datasheets
MHQ1005P4N7CTD25
TDK Corporation MHQ1005P4N7CTD25
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD