MHQ1005P3N8ST000
Mfr.Part #
MHQ1005P3N8ST000
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Description
FIXED IND 3.8NH 900MA 100MOHM SM
Current Rating :
900mA
Test Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.3nH
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Inductance :
3.8nH
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Datasheets
MHQ1005P3N8ST000
TDK Corporation MHQ1005P3N8ST000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD