MGV0602R56M-10
Mfr.Part #
MGV0602R56M-10
Description
FIXED IND 560NH 11A 9.3MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance :
560nH
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
11A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
DC Resistance (DCR) :
9.3mOhm Max
Size / Dimension :
0.283Lx0.264W 7.20mmx6.70mm
Current - Saturation :
18A
Datasheets
MGV0602R56M-10
Laird - Performance Materials MGV0602R56M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD