MGV06026R8M-10
Mfr.Part #
MGV06026R8M-10
Description
FIXED IND 6.8UH 4A 73 MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
6.8μH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.283Lx0.264W 7.20mmx6.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
4A
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
73mOhm Max
Current - Saturation :
5.5A
Datasheets
MGV06026R8M-10
Laird - Performance Materials MGV06026R8M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD