MGV0503150M-10
Mfr.Part #
MGV0503150M-10
Description
FIXED IND 15UH 2.1A 190MOHM SMD
Size / Dimension :
0.217Lx0.201W 5.50mmx5.10mm
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
2.6A
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
2.1A
Inductance :
15μH
Datasheets
MGV0503150M-10
Laird - Performance Materials MGV0503150M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD