MGV0502R10M-10
Mfr.Part #
MGV0502R10M-10
Description
FIXED IND 100NH 17A 3.9 MOHM SMD
Molded
Max DC Current :
17A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Shielding :
Shielded
Depth :
5.1mm
Current - Saturation :
45A
Height Seated (Max) :
0.091 2.30mm
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Composition :
Wirewound
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.217Lx0.201W 5.50mmx5.10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
3.9mOhm Max
Series :
MGV
Published :
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
17A
Not Applicable
Test Frequency :
100kHz
Height :
2mm
Inductance :
100nH
Datasheets
MGV0502R10M-10
Laird - Performance Materials MGV0502R10M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD