MGV04126R8M-10
Mfr.Part #
MGV04126R8M-10
Description
FIXED IND 6.8UH 1.5A 360MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
6.8μH
DC Resistance (DCR) :
360mOhm Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Saturation :
1.7A
Size / Dimension :
0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current Rating (Amps) :
1.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
MGV04126R8M-10
Laird - Performance Materials MGV04126R8M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD