MGAH1004330M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MGAH1004330M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
1004 INDUCTOR 33UH 4A
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Brand :
Saturation Current :
4.5 A
Type :
Molded
DC Resistance (DCR) :
92mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Core Material :
Metal Composite
Height :
3.8 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Supplier Device Package :
Inductance :
33 µH
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
4 A
Tolerance :
±20%
Product Type :
Power Inductors - SMD
Width :
10 mm
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Series :
MGAH1004
Ratings :
Packaging :
MouseReel
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product :
Power Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
RoHS :
Details
Length :
11 mm
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Datasheets
MGAH1004330M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD