MGA04022R2M-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MGA04022R2M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 3A 58 MOHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
2.2μH
DC Resistance (DCR) :
58mOhm Max
Series :
MGA
Size / Dimension :
0.177Lx0.161W 4.50mmx4.10mm
Current Rating (Amps) :
3A
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.091 2.30mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
5A
Datasheets
MGA04022R2M-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD