MFR50SFTE52-4R53
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-4R53
Description
RES 4.53 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Resistance :
4.53Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR50SFTE52-4R53
YAGEO MFR50SFTE52-4R53
4.53Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,