MFR50SFRF52-215K
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-215K
Description
RES 215K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Resistance :
215kOhms
Datasheets
MFR50SFRF52-215K
YAGEO MFR50SFRF52-215K
215kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,