MFR50SFRF52-150K
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-150K
Description
RES 150K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
150kOhm
Datasheets
MFR50SFRF52-150K
YAGEO MFR50SFRF52-150K
150kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,