MFR50SFRF52-133K
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-133K
Description
RES 133K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
133kOhms
Datasheets
MFR50SFRF52-133K
YAGEO MFR50SFRF52-133K
133kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,