MFR50SFRF52-12R4
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-12R4
Description
RES 12.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
12.4Ohms
Datasheets
MFR50SFRF52-12R4
YAGEO MFR50SFRF52-12R4
12.4Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,