MFR50SFBF52-1R25
Mfr.Part #
MFR50SFBF52-1R25
Description
RES 1.25 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.25Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR50SFBF52-1R25
YAGEO MFR50SFBF52-1R25
1.25Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,