MFR50SFBE52-6R98
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-6R98
Description
RES 6.98 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
6.98Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR50SFBE52-6R98
YAGEO MFR50SFBE52-6R98
6.98Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,