MFR50SFBE52-1R69
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-1R69
Description
RES 1.69 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.69Ohm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR50SFBE52-1R69
YAGEO MFR50SFBE52-1R69
1.69Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,