MFR50SDRD52-750R
Mfr.Part #
MFR50SDRD52-750R
Description
RES 750 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
750Ohms
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR50SDRD52-750R
YAGEO MFR50SDRD52-750R
750Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,