MFR3WSJT-73-7K5
Mfr.Part #
MFR3WSJT-73-7K5
Description
RES 7.5K OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
7.5kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR3WSJT-73-7K5
7.5kOhm, 3W, Metal Film,