MFR1WSJR-52-18R
Mfr.Part #
MFR1WSJR-52-18R
Description
RES 18 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Resistance :
18ohm
Datasheets
MFR1WSJR-52-18R
18Ohm, 1W, Metal Film,