MFR1WSFRF52-82R5
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-82R5
Description
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
82.5Ohm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR1WSFRF52-82R5
YAGEO MFR1WSFRF52-82R5
82.5Ohm, 1W, Metal Film,