MFR1WSFRF52-226K
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-226K
Description
RES 226K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
226kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR1WSFRF52-226K
YAGEO MFR1WSFRF52-226K
226kOhm, 1W, Metal Film,