MFR1WSFRE52-31K6
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-31K6
Description
RES 31.6K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
31.6kOhm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR1WSFRE52-31K6
YAGEO MFR1WSFRE52-31K6
31.6kOhm, 1W, Metal Film,