MFR1WSFBF52-47R
Mfr.Part #
MFR1WSFBF52-47R
Description
RES 47 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR1WSFBF52-47R
YAGEO MFR1WSFBF52-47R
47Ohm, 1W, Metal Film,