MFR1WSFBE52-100R
Mfr.Part #
MFR1WSFBE52-100R
Description
RES 100 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100Ohm
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR1WSFBE52-100R
YAGEO MFR1WSFBE52-100R
100Ohm, 1W, Metal Film,