MFR1WSDRE52-93K1
Mfr.Part #
MFR1WSDRE52-93K1
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
93.1kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR1WSDRE52-93K1
YAGEO MFR1WSDRE52-93K1
93.1kOhm, 1W, Metal Film,