MFR1WSDBD52-1M54
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR1WSDBD52-1M54
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.54M OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
1.54MOhm
Datasheets
MFR1WSDBD52-1M54
1.54MOhm, 1W, Metal Film,