MFR100FTF73-562R
Mfr.Part #
MFR100FTF73-562R
Description
RES 562 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
562Ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FTF73-562R
YAGEO MFR100FTF73-562R
562Ohm, 1W, Metal Film,