MFR100FTF73-105R
Mfr.Part #
MFR100FTF73-105R
Description
RES 105 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
105Ohm
Datasheets
MFR100FTF73-105R
YAGEO MFR100FTF73-105R
105Ohm, 1W, Metal Film,