MFR100FRF73-4K42
Mfr.Part #
MFR100FRF73-4K42
Description
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.42kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRF73-4K42
YAGEO MFR100FRF73-4K42
4.42kOhm, 1W, Metal Film,