MFR100FRF73-49R9
Mfr.Part #
MFR100FRF73-49R9
Description
RES 49.9 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
49.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR100FRF73-49R9
YAGEO MFR100FRF73-49R9
49.9Ohm, 1W, Metal Film,