MFR100FRF52-6K81
Mfr.Part #
MFR100FRF52-6K81
Description
RES 6.81K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.81kOhm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
MFR100FRF52-6K81
YAGEO MFR100FRF52-6K81
6.81kOhm, 1W, Metal Film,