MFR-50FTE52-931R
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-931R
Description
RES 931 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
931Ohms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FTE52-931R
YAGEO MFR-50FTE52-931R
931Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,