MFR-50FTE52-6K98
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-6K98
Description
RES 6.98K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
6.98kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FTE52-6K98
YAGEO MFR-50FTE52-6K98
6.98kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,