MFR-50FTE52-62K
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-62K
Description
RES 62K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
62kOhms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FTE52-62K
YAGEO MFR-50FTE52-62K
62kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,