MFR-50FTE52-316K
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-316K
Description
RES 316K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
316kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR-50FTE52-316K
YAGEO MFR-50FTE52-316K
316kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,