MFR-50FTE52-1K18
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-1K18
Description
RES 1.18K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.18kOhms
Datasheets
MFR-50FTE52-1K18
YAGEO MFR-50FTE52-1K18
1.18kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,